Ana Sayfa » Ürünler » Lenf Ödem Bandajlama Ürünleri » Lenf Ödem Kompresyon Bandaj Ürünleri

Lenf Ödem Kompresyon Bandaj Ürünleri
Ürün Kodu: 007
Ürün Özellikleri
DURABAN Tübüler Bandaj
Bu ürün cildi korumak için kullanılır. Fazla teri emecek özellikte pamuk içerdiğinden, bu tübüler bandajı, kompresyon bandajlarının altında kullanmak önemlidir.

DURABAN Parmak Bandajı
Bu bandaj (4cm veya 6cm genişliğinde), el veya ayak parmaklarının tek olarak sarılması için kullanılır.

DURABAN Alçı Altı Pamuğu veya DURABAN SOFT Yumuşak Köpük Bandaj
Bunlar asıl kompresyon bandajlarının hemen altına sarılır. Bu ürünler, kol veya bacakta bandajın oluşturabileceği iz ve/veya irritasyonları önlemek üzere bir nevi yastık olarak kullanılır. Dahası, uygulama yapılan kol veya bacakta basıncın eşit şekilde dağıtılmasını sağlar. Cildin girintili veya kemik çıkıntısı olan (popliteal fossa –diz arkası çukuru-, el ve ayak bileği gibi) yerlerinde daha iyi tamponlama yapması için iki veya üç kat kullanılabilir.

DURABAN K Elastik Kısa Gerilmeli Kompresyon Bandajı
Bu bandaj içinde hiçbir elastomerik lif içermez, sadece dokuma şeklinden dolayı elastik özelliğe sahiptir. Bu bandajlar, istenen basıncı elde edebilmek için kullanılır. Uzmanlaşılan bandajlama tekniği ve lenfödemde gereken basıncı sağlaması nedeniyle, birçok yerde ihtiyaç duyulmaktadır. Yıkanarak tekrar kullanılabilir. 0 pamuk içermektedir.

DURABAN Ped
Anatomik vücut girintilerinde ve kemik çıkıntılarında köpük pedlerin ve özel şekilli dökümlerin kullanılması önerilmektedir. (Ör: ayak bileği, el bileği). Pedten uygun şekilli bir parça kesilerek girintilere yerleştirilebilir. Bu, daha eşit şekilde basıncın dağıtılmasını sağlar. Ped ayrıca, fibrotik doku bölgelerinde lokal olarak artırılmış basınç elde edilmesinde kullanılır.